Airbnb’ye İlişkin Yeni Karar 30 Nisan’da Yürürlüğü Giriyor! Yeni Karar İlanlara da Konacak

Airbnb, son günlerde artan gizli kamera şikayetleri ve ABD’deki Saturday Night Live programındaki parodi sonrasında ev sahiplerine yeni kurallar getiriyor. Şirket, dünya genelinde kiralanan evlerin içine kamera yerleştirilmesini tamamen yasakladığını duyurdu. Bu karar, misafirlerin mahremiyetine öncelik vermek amacıyla alındı.

30 NİSAN’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK YENİ UYGULAMA

Doviz.com’un aktardığına göre Airbnb, bugüne kadar ortak alanlar olarak nitelendirilen yerlere güvenlik kamerası yerleştirmeye izin veriyordu. Ancak artık 30 Nisan’dan itibaren evlerin içine hiçbir şekilde kamera konulamayacak. Evin dışına güvenlik kamerası koymak ise belirli şartlar altında serbest olacak.

YENİ KURALLAR İLANLARA DA YANSIYACAK

Ev sahipleri, ilanlarda dışarıda kamera olduğunu ve nereye yerleştirildiğini belirtmek zorunda olacak. Bu cihazların evin içini görüntülememesi şartı aranacak. Ayrıca belirli dış mekânlarda da kamera kullanımı yasak olacak.

“DAHA NET KURALLAR BELİRLEMEK AMACIMIZ”

Airbnb’nin Topluluk Politikası ve Ortaklıklardan Sorumlu Başkanı Juniper Downs, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız, topluluğumuza Airbnb’den neler bekleneceği konusunda daha fazla netlik sağlayan yeni ve net kurallar oluşturmaktı. Politikalarımızın küresel topluluğumuz için işe yaramasını sağlamak amacıyla geri bildirim almaya devam edeceğiz” dedi.

YENİ KURALLAR TOPLULUĞUN GÜVENİRĞİNİ SAĞLAMAYA YÖNELİK

Airbnb’nin bu adımı, misafirlerin ve ev sahiplerinin güvenliğini sağlamak ve gizliliğini korumak amacıyla atılmış önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x